چهارشنبه ۲۲ آبان سال ۱۳۹۸

گزارش پروژه‌های اجرایی مسکونی در مشهد با سیستم مهاربند کمانش تاب

شرکت بناراد بریس کیان با نام اختصاری BRBKIAN پس از اجرای مجتمع آموزشی 9 کلاسه در دو طبقه به کارفرمایی اداره کل نوسازی توسعه و تجهیز مدارس استان خراسان رضوی در بهمن ماه 1396و به کارگیری و نصب 16 قطعه مهاربند کمانش تاب به عنوان سیستم باربر جانبی ، موفق شد با حمایت مرکز تحقیقات راه مسکن و شهرسازی و سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان نسبت به اجرای ساختمان‌های مسکونی در شهر مشهد اقدام نماید .کلیه عملیات طراحی ، ساخت و نصب توسط شرکت brb kian انجام شده است.

  1. ساختمان مسکونی 4 سقف  و زیربنای حدود 600 متر مربع که طراحی اولیه آن با دیوار برشی بتنی در باکس پله و دهانه روبرو انجام شده بود که پس از باز طراحی توسط دفتر فنی BRBKIAN  ستونها از 2IPE140 تبدیل به باکس 20*20 شد و با توجه به کاهش نیروی برش پایه با انتخاب ضریب رفتار 7 مخصوص مهاربند کمانش تاب ، آرماتور و بتن فونداسیون نیز کاهش پیدا کرد در زیر عکس‌های آن را مشاهده میکنید.

پروژه فوق در شهریور ماه 1397 با موفقیت به پایان رسید.و جدول مقایسه ای به صورت حدودی به شرح ذیل است.

2- ساختمان مسکونی 6 سقف با زیربنای حدود 1200 متر مربع که فعلا 5 طبقه آن اجرا خواهد شد و در آن 20 قطعه مهاربند کمانش تاب اجرا شده است . مهاربندها در دهانه‌های باکس پله و دهانه روبروی آن قرار گرفته است . مهاربندها با غلاف دایره ای 8 اینچ و در طبقه اول از هسته دوبل استفاده شده است.ایمنی و عملکرد بهتر در برابر نیروی زلزله سرعت اجرای بالا و کاهش ملاحضات معماری از شاخصه‌های مهاربند کمانش تاب می‌باشد. توجه شما را به عکس‌های زیر جلب می‌نمایم.

پروژه فوق در اواخر مهرماه ماه 1397 با موفقیت به پایان رسید.

پروژه‌های مسکونی دیگری در دست احداث است که متعاقبا گزارش مختصری از آن در آینده نزدیک ارائه خواهد شد.


پیام یا سوال خود را برایمان بفرستید

پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.*

*